Stárneme příliš rychle, moudříme však pozdě

Kniha návštěv

Datum 03.01.2018
Vložil Ladislav
Titulek citroník Ponderosa

Zdravím- mám Ponderosu 4 letou.Vykvetla a měla 3 plody asi 60 listů, až rostly plody, tak první 2 odpadly velikost křepelčího vajíčka. Potom každý den odpadly listy asi 5-6 no před Silvestrem odpadl poslední plod velikosti slepičího vejce. Citroník je bez listů přes zimu jej zaleji trochu asi 1 - za 10 dní. Kde jsem prosím udělal chybu, je po celý rok v teple panelového bytu asi 40 cm od okna. Mám jej dát do chladna a ponechat na světle přes zimu? Syn občas větral, možná proto opad. Děkuji za odpověď - Ladislav

Datum 05.01.2018
Vložil TUR
Titulek Re: citroník Ponderosa

Zdravím Ladislave. Důvodů může být více, ale nejčastější je narušení rovnováhy světlo - teplo - vlhko. Především v zimě je málo světla normálně a každý cm od okna to zhoršuje (navíc třeba záclony či žaluzie). Pokud je citrus v teple, chce růst, ale fotosyntéza nefunguje, látková výměna se zastavuje, snižuje se odběr vody a ve vlhké půdě rychle zahnívají kořeny, nastává opad listů a posléze i plodů... Proto pěstitelé na zimu citrusy umisťují do co nejchladnějších prostor, čímž se jejich nároky snižují. Nejoptimálnější se prokázalo zimování pod hranicí 12°C, kdy citrusy zastavují zcela růst.
Doporučuji zkontrolovat zeminu, zda není přemokřená (pokud ano, rychle přesadit a odstranit uhnilé kořeny), rostlině zkrátit cca o 1/3 výhony a umístit jí do chladnějších prostor, nejlépe co nejblíže k oknu. Ne vždy se záchrana podaří, ale pokud nejsou zcela zničené kořeny, je velká šance (Ponderosa je celkem odolná). Tak ať to vyjde :-).

Datum 28.12.2016
Vložil Jar
Titulek Trachycarpus fortunei

Zdravím-chtěl bych jen napsat k článku o pěstování mrazuodolné palmě Trachycarpus fortunei.Píšete o této palmě(T.F.),ale fotky tam máte palmy Chamaerops Humilis-tak trochu nechápu.Přeji hezký den.

Datum 21.01.2017
Vložil TUR
Titulek Re: Trachycarpus fortunei

Moc díky za tuto informaci, hned jsem to na webu opravil. Palmy nejsou moje "silná" stránka a pod tímto označením jsem tuto rostlinu koupil na výstavišti Flora Olomouc. Tak trochu jsem těm prodejcům věřil...

Datum 03.06.2016
Vložil Pedro
Titulek Již nepěstované rostliny

Zaujal mě tvůj oddíl Již nepěstované rostliny. :-))))
Vůbec se nedivím výběru. Já tam už také zařadil i klasickou rajčenku, liči, mango, .... směřuji tam banánovník, ananas, citranže, citrumela....Jinak zimoviště tiše závidím :-)

Datum 06.06.2014
Vložil Tom
Titulek Pochvala

Máš pěkné rostliny, tiše závidím!

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena. (TUR)

Vytvořte si web zdarma!Webnode