Stárneme příliš rychle, moudříme však pozdě

Cyphomandra abutiloides

 Tento druh drobnoplodé rajčenky se objevil mezi pěstiteli teprve před několika lety. Jde o velmi vitální rostlinu, kvetoucí již v prvním roce pěstování. Nedosahuje takové velikosti, jako tamarilo a její plody (kterých je ale velké množství) mají maxinálně velikost lískových oříšků. Množí se nejčastěji semeny, případně řízkováním a přes léto má opravdu velkou žízeň.

  Já získal v březnu 2012 výměnou malý čerstvě zakořeněný řízek této rostliny a už za 2 měsíce měla rostlinka 20cm. O 2 měsíce později měla téměř metr a nakvétala, na podzim jsem sklízel první plody. V zimě byla seříznuta na kmínek cca 50cm, obrazila až na jaře 2013. Po vynesení ven během měsíce první poupata. Do podzimu dosáhla výšky 1,5 metru a byla obalena plody. Opravdu divoká potvora:-).

  Na zimu jsem rostlinu silně seřezával, kolem ledna obrazila. Po přenesení ven začne hlavní růst, po měsíci se objeví první květenství. Vzhledem k tomu, že listy této rostliny mnoha lidem příliš nevoní, plody nikomu z nás doma nechutnají a je poměrně vzrůstná, rozhodl jsem se v roce 2015 turo rostlinu již nepěstovat.

© 2013 Všechna práva vyhrazena. (TUR)

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode