Stárneme příliš rychle, moudříme však pozdě

Ještě k limetkám...

16.11.2015 08:54

  Jen upřesňuji, koupil jsem citrus hystrix limetu spis kvuli plodům. K tomu píšou: Rostliny po zesílení, obvykle po třech letech pěstování, začínají plodit a tehdy se můžeme také těšit na čerstvé, aromatické plody, jejichž šťáva dodá správnou chuť míchaným nápojům. Myslel jsem, že kupuji to samé, ale jsem sklamán :( , potom jakou limetu kvuli plodům koupit, aby neměla velký vzrůst a kval. plody? Takový hloupý dotaz: je možno si zasadit limetu ze semen z obchodu a pak ji naroubovat na nějakou vhodnou podnož? nebo musím mít nějaké odrůdové rouby, v tom docela plavu. 
   K te primosole- podnož má takové trojlístky, takže trifoliáta- dočetl jsem se o mrazuvzdornosti až -25st. Nebude příliš růst? Co se na ni dá roubovat? Děkuji.

Zdeněk

 

  Tak ještě k limetkám. V současné době nerozšířenější a nejpěstovanější odrůdou je West Indian neboli Mexický lajm. Silnější roubované rostliny snášejí i pokles k nule, ale teplo má rád. Proto ho čistě skleníkoví citrusáři moc nepěstují. Takže, kdyby se narouboval na něco teplomilného (třeba i citroník vypěstovaný v bytě), mohl by takto prosperovat. Dá se také dobře řízkovat, což je také možnost pro bytové pěstování...
  Podnož trifoliata je do bytu zcela nevhodná, ale lze na ní roubovat téměř cokoliv.
TUR

© 2013 Všechna práva vyhrazena. (TUR)

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode